Porady

Poinsecja, zwana też „Gwiazdą Betlejemską” z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i w okresie zimowym, szczególnie Bożego Narodzenia urzeka swym pięknem wnętrza wielu domów. Aby móc cieszyć się urokiem Poinsecji przez całą zimę należy zastosować się do kilku zasad.

Jak kupować:

Kupując Poinsecję należy zwrócić uwagę czy roślina nie ma wyraźnych uszkodzeń i posiada pąki kwiatowe pomiędzy kolorowymi przylistkami. Ważne jest też to, aby zakupu dokonywać w sprawdzonych punktach, gdzie mamy pewność, że roślina przechowywana była w odpowiednich warunkach (nie powinna przebywać w zbyt ruchliwym miejscu czy przeciągu). Roślina ta nie lubi niskich temperatur i jest bardzo wrażliwa na zimno, dlatego należy zadbać aby została dobrze zapakowana.

Gdzie ustawić:

Najlepiej aby zagościła ona w ciepłym, jasnym miejscu, w temperaturze pokojowej 15-22 stopni Celsjusza. Nie powinna ona być wystawiana na bezpośrednie działanie promieni słonecznych,     przeciągów czy źródeł ciepła. . 

Jak podlewać:

Poinsecja nie lubi nadmiaru wody. Dlatego też nie należy dopuścić by zalegała ona na podstawce. Nadmiar wilgoci może doprowadzić do żółknięcia i opadania liści. W okresie kwitnienia, roślinę tę należy podlewać umiarkowanie raz na dwa dni, najlepiej letnią wodą. Ponadto, raz na miesiąc  można dodać odżywkę, która ma na celu zapobiec pojawianiu się plam i brązowych przebarwień na liściach.

Jak postępować w przypadku ciętej Poinsecji:

Po obcięciu, Poinsecja jest bardzo trwała – przetrwa jako element dekoracyjny nawet do 2 tygodni. Wystarczy po obcięciu końce łodyg zanurzyć w gotującej się wodzie lub przytrzymać nad ogniem. Te zabiegi mają na celu zapobiec wyciekaniu soków.

Idealny upominek dla każdego:

Wśród naturalnych prezentów najlepsze są kwiaty, które pasują na każdą okazję i mogą być wręczane każdemu. Zimą najpiękniejszym prezentem wśród kwiatów jest bez wątpienia poinsecja. Jej bogata kolorystyka i piękne liście w kształcie gwiazd sprawiają, że jest ona piękna sama w sobie. Można ją dodatkowo udekorować według własnych upodobań i wyobraźni. Dzięki temu prezent będzie zawsze oryginalny i wyjątkowy.

Pozytywny wpływ roślin na otoczenie i budowanie sukcesu:

Statystyki podkreślają, że zimowy okres przedświąteczny dla wielu branż jest jednym z najzyskowniejszych okresów w roku. Wiele sklepów, salonów czy restauracji zdaje sobie sprawę z tego jak ważnym elementem jest odpowiednia dekoracja wnętrz i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Poinsecja, ze względów na swoją bogatą kolorystykę oraz różnorodność kształtów, jako symbol zimowego piękna, pasuje do każdego wnętrza i w subtelny sposób ożywia punkty handlowe, gastronomiczne, salony, przychodnie, urzędy i inne miejsca użyteczności publicznej.

Kwiaty i rośliny doniczkowe pełnią bardzo ważną rolę w pomieszczeniach, gdyż poprawiają klimat panujący we wnętrzach, a ze względu na swoje piękno posiadają zdolności uspokajające i kojące. Stąd też, kwiaty ozdabiające wnętrza lub recepcje zachęcają klientów, gości do wejścia a w poczekalniach sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i spokojni.
Dekoracje z gwiazdą betlejemską wywołują w nas radość i prawdziwie świąteczny nastrój.

Jako producent tych wyjątkowych roślin możemy Państwu zaoferować Poinsecje w różnych wielkościach i kolorach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Gospodarstwo Ogrodnicze Gniezno
ul. Polna 3c
62-200 Gniezno
+48 61 428 29 00
Kwiaciarnia Gniezno
ul. Wrzesińska 44
62-200 Gniezno
+48 61 428 29 00
Gospodarstwo Ogrodnicze Gniezno
ul. Polna 3c
62-200 Gniezno
+48 61 428 29 00